Ман Юнайтед обърна Волфсбург за първа победа в ШЛ (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна първа победа в тазгодишното издание на груповата фаза на Шампионската лига. Възпитаниците на Луис ван Гаал победиха с 2:1 Волфсбург на своя "Олд Трафорд", след като осъществиха пълен обрат в резултата. Даниел Калиджури даде ранен аванс на гостите с попадение след само 4 минути игра, но голове на Хуан Мата (34 от дузпа) и Крис Смолинг (52) донесоха трите точки за "червените дяволи", които са и първи в техния актив след загубата от ПСВ (Айндховен) в първия кръг.

Германският тим изненадващо поведе в резултата на "Олд Трафорд". "Вълците" направиха перфектна атака в наказателното поле на домакините и Даниел Калиджури се озова сам срещу Давид де Хеа на десетина метра от вратата след пас на Макс Крузе. От тази позиция Калиджури не сгреши и даде аванс на Волфсбург.

В средата на първата част домакините пропуснаха страхотна възможност да изравнят резултата. Новата звезда на "червените дяволи" Антони Марсиал проби по дясното крило, демонстрирайки отлична техника и подаде остро към Уейн Рууни, който бе останал почти на празна врата. От тази чиста позиция обаче английският национал не успя да се разпише, пращайки топката в трибуните. Само минута по-късно и Мемфис Депай с глава можеше да отбележи, но стреля в ръцете на Диего Беналио.

Все пак логичното се случи в 34-ата минута. Хуан Мата си изработи дузпа, след като голмайсторът на Волфсбург Калиджури блокира с ръка негов опит за центриране. От бялата точка испанецът хладнокръвно прати топката в десния ъгъл на Беналио, пращайки вратаря в левия.

Още в началото на второто полувреме домакините осъществиха пълен обрат. Хуан Мата откри технично с пета в наказателното поле Крис Смолинг, извеждайки го сам срещу вратаря. От тази позиция за бранителя оставаше само да прати топката покрай тялото на Беналио за 2:1.

Манчестър Юнайтед посреща Волфсбург в търсене на първа победа в груповата фаза на Шампионската лига през тази година. Възпитаниците на Луис ван Гаал загубиха първия мач в групите с 1:2 при визитата си на ПСВ (Айндховен) и сега ще се опитат да вземат първи точки в турнира.

В последните минути на двубоя гостите опитаха да се върнат в мача, като влезлите като смени Андре Шюрле и Никлас Бендтнер раздвижиха играта в атака на "вълците" и се стигна до няколко опасности пред Давид де Хеа. Шюрле и Рикардо Родригес обаче стреляха встрани от вратата на домакините, а Фил Джоунс изчисти решително центриране на Шюрле току пред краката на Макс Крузе.

До гол обаче не се стигна и "червените дяволи" удържаха първата си победа в група "В", с което доста завързаха класирането в нея. След втория кръг от групата и четирите отбора в нея имат по три точки.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ВОЛФСБУРГ 2:1
0:1 - Калиджури (4)