Рома се спаси от резил срещу БАТЕ

Италианският Рома се спаси от нечуван резил при гостуването си на беларуският БАТЕ в Борисов в среща от група "Е" на Шампионската лига. На полувремето домакините водеха с 3:0, а закъснелият щурм на "вълците" им позволи само да постигнат по-почетна загуба. Така Рома остана на дъното в класирането с 1 точка, докато БАТЕ вече има 3. Лидер е Барселона с 4, следван от Байер (Леверкузен), който също има 3.

Гостите от Рим излязоха като фаворит на букмейкърите в Борисов. Коефициентите за техен успех се движеха около 1,8, докато за победа на домакините надминаваха 5.

Всичко се промени само в рамките на 30 минути след вихреното начало на БАТЕ. Беларусите поведоха още в 8-ата минута чрез Игор Стасевич, който засече топката с глава в мрежата на Шчесни.

С два гола на Филип Младенович (12 и 30) от далечна дистанция гостите от италианската столица бяха поставени на колене. След почивката Рома се активизира и спаси честта си с попадения на Жервиньо (66) и Василис Торосидис. "Вълците" атакуваха до края в търсене поне на изравнителен гол, но късметът беше на страна на домакините в заключителните минути, когато гредата спаси вратата им от попадение.

БАТЕ - Рома 3:2
1:0 - Стасевич (8)
2:0 - Младенович (12)
3:0 - Младенович (31)
3:1 - Жервиньо (66)
3:2 - Торосидис (82)