Девет от Ница разбиха Сент Етиен (видео)

Пред 24 556 зрители Ница постигна впечатляваща победа като гост над Сент Етиен с 4:1 в мач от 8-ия кръг на френското първенство. Въпреки загубата Сент Етиен остава на второ място във временното класиране с актив от 16 точки след шампиона на Франция през последните три години Пари Сен Жермен, който е лидер с 20 точки. От своя страна Ница се изкачи от 9-о на 7-о място с 14 точки.

Мачът на "Жофроа Гишар" е с баланс: 5 гола, 2 червени картона за гостите и пропусната дузпа от домакините.

Венсан Козиело откри за Ница в 5-ата минута, Лоик Перен изравни в 19-ата, но с два гола на Хатем Бен Арфа и попадение на Жан Микаел Сери гостите стигнаха до изразителната победа.

В 83-та минута резервата Жан-Кристоф Баебек пропусна дузпа за Сент Етиен. Отборът на Ница завърши мача с девет души, след като Нампали Менди в 62-ата минута и Максим Льо Маршан в 81-ата минута получиха червени картони.