Два автогола изстреляха Етър на върха в Северозападната "В" група

Етър (Велико Търново) е новият лидер на Северозападната "В" група. "Болярите" оглавиха класирането след 3:1 в Левски срещу едноименния тим в мач от 8-ия кръг на първенството. За успеха "помогнаха“ и домакините, които си вкараха два автогола.

Съперниците демонстрираха открит футбол.

В 19-ата минута левскарският страж Иван Георгиев изби топката след шут на съперник, но тя се отби в крака на съотборника му Станислав Иванов и влезе в мрежата. Само след няколко минути капитанът на Левски изравни след диагонален удар – 1:1. Хиксът обаче се задържа само до 35-ата минута, когато цинтралният бранител на домакините Теодор Михайлов заби топката пак във вратата на своите.

Минути преди края на първата част Альоша Илиев вкара третото попадение за търновлии.

Резултатът можеше да бъде променен след почивката. Драгомир Иванов и на два пъти Ивайло Иванов пропуснаха за Левски. Вратарят им пък предотврати голове на Илиев и Генчев.

Така Етър продължава вече осем мача с пълен точков актив и дели първото място с Академик (Свищов).