Намери се кой да спре Ботев (Враца)

След 7 поредни победи в Северозападната "В" АФГ Ботев (Враца) направи грешна стъпка на стадион "Ангел Кънчев" в Трявна, където отстъпи с 0:1 на местния тим. Попадението беше дело на Васил Андреев в 72-та мин. Така след успеха на Етър над Левски с 3:1, дошъл след два автогола на домакините, и победата на Академик (Свищов) над Гигант с 1:0, врачани сдадоха върха в трета дивизия на "студентите" и "болярите" след срещите от 8-ия кръг.

През първото полувреме и двата тима можеха да открият резултата. Милен Василев нацели гредата на вратата на Трявна, а вратарят им отрази два опасни удара на Валдемар Стоянов. Домакините можеха да открият резултата в средата на първото полувреме, когато получиха правото да изпълнят дузпа. Васил Андреев от бялата точка обаче не уцели вратата, пазена от Веселин Цветковски, който получи жълт картон заради нарушението.

Второто полувреме гостите наложиха тотален превес, но се скъсаха да пропускат пред вратата на Трявна. След 7-8 чисти положения, врачани допуснаха попрадение в мрежата си - отбеляза го Васил Андреев, който в 72-та мин. прониза Цветковски за 1:0. В последните минути Андреев получи и червен картон, като остави домакините с 10 души на терена.

В този мач за Ботев играха: Веселин Цветковски, Камен Каменов (Деян Борисов), Георги Георгиев, Ивайло Русев (Дилян Димитров), Раиф Мурадов, Георги Иванов, Радослав Анев (Георги Василев), Цветан Версанов, Милен Василев, Валдемар Стоянов, Ангел Русев.

След седмица врачани посрещат състава на Левски на стадион "Христо Ботев".