Левски загуби контрола в Ниш

Мъжкият баскетболен Левски загуби от сръбския Константин в Ниш в контролна среща с 81:86 (16:33, 18:19, 19:18, 28:16) "Сините" натрупаха двуцифрен пасив в първата четвърт, а на почивката изоставаха с 18 точки при 34:52. Софиянци, които вкараха 13 тройки в срещата, успяха да наваксат изоставането в последните пет минути от мача, когато се доближиха само на точка от съперника, но не можаха да стигнат до пълен обрат.

Най-резултатен в срещата за Левски беше Алекс Симеонов с 18 точки. Илия Милутинович добави 16, Венцислав Петков завърши с 14, а Павел Иванов допринесе с 13 точки. "Сините" играят още една контрола в Сърбия тази вечер срещу Алексинац.

Националът Александър Янев ще се присъедини към подготовката на отбора от понеделник. Янев, който спечели титлата и купата на Австрия с Гюсинг през миналия сезон, е готов да остане в Левски, ако не получи добра оферта от чужбина.