100 години ски спорт в България

Монтана тушира Берое в калта на "Огоста" (видео)

Отборът на Монтана се наложи трудно над Берое с 1:0 в мач от 10-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в срещата отбеляза Борислав Балджийски в 51-ата минута. Мачът се игра на мокър и кален терен.

През първата част двата тима си размениха по няколко опасности, но чистите положения липсваха. Футболистите наблягаха на борбата и изританите напред топки, тъй като на този терен футбол трудно можеше да се играе.

В 51-ата минута Берое създаде най-чистото положение в мача. Спас Делев имаше възможност да открие резултата, но ударът му с глава от 5-6 метра бе спасен от стража Христо Иванов.

Две минути по-късно Борислав Балджийски наказа Берое за 1:0. Футболистът се възползва от оставено празно пространство, напредна мощно и изведе Атанас Илиев, който шутира без да се бави. Вратарят на гостите изби силния изстрел, но при добавката Балджийски опъна мрежата.

В следващите минути Георги Божилов и Спас Делев се опитаха да върнат гостите в мача, но ударите им попаднаха право в обсега на Иванов.

В 85-ата минута Владимир Мичев пропусна на реши двубоя, след като прати топката висока над напречната греда от чиста позиция.

В даденото продължение Мичев пропусна сам срещу вратаря.

Между двете ситуация Берое се опита да промени изхода на срещата, но мелетата, които възпитаниците на Петър Хубчев създадоха, не дадоха резултат.

МОНТАНА - БЕРОЕ 1:0

1:0 Балджийски 53