Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 2:0

Севиля се добра до първа победа с кански мъки

Отборът на Севиля най-сетне се отлепи от дъното в Примера дивисион след първата си победа - 3:2 като домакин на Райо Валекано в дуел от шестия кръг. Всичко изглеждаше лесно за тима на Унай Емери на почивката, когато авансът беше от 2:0 след голове на Кевин Гамейро (23) и Стивън Нзонзи (45). Бебе (51) и Хави Гера (68) втрещиха "Рамон Санчес Писхуан", но късен гол на новото попълнение Йевхен Коноплянка (86) донесе ценните точки.

Срещата в Нервион започна с положение пред Серхио Рико в шестата минута след контра на гостите. В 21-ата мадридчани пропуснаха нова възможност след комбинация между Хозабед Санчес и Гера. В 23-ата севилци откриха резултата: Гамейро надигра Тоньо след центриране на Беноа Тремулинас. В добавеното време на първата част домакините удариха за втори път: Тремулинас отново се включи по лявото крило, Хосе Антонио Рейес върна назад и Нзонзи направи 2:0.

В 51-ата Бебе вкара страхотен гол от 30 метра, като топката намери мрежата около сглобката на вратата. Между 56-ата и 60-ата Севиля изпусна три положения и това можеше да коства скъпо. В 68-ата Гера изравни, излязъл сам срещу Рико - 2:2. Гостите от "Вайекас" останаха в намален състав след червен картон на Антонио Амая в 84-ата минута. В 86-ата Коноплянка донесе победата след чудесно изпълнение от пряк свободен удар.