Виляреал тушира Атлетико и е новият лидер

Отборът на Виляреал поведе колоната в Примера дивисион след победа с 1:0 над Атлетико Мадрид в среща от шестия кръг, играна пред 20 087 зрители на "Ел Мадригал". Преотстъпеният от "Висенте Калдерон" Лео Баптищао отбеляза единствения гол в 14-ата минута. "Подводницата" наниза пета поредна победа в Ла Лига и дръпна с точка пред Барселона във временното подреждане.

Тимът на Марселино Гарсия Торал игра по-силно през първата част и заслужено се оттегли на почивка с гол преднина. В 14-ата минута Баптищао направи двойно подаване с Роберто Солдадо, овладя на 15-ия метър и премерено насочи в долния десен ъгъл на Ян Облак - 1:0. В 17-ата словенският страж спаси шут на Солдадо.

В 19-ата Джаксън Мартинес не овладя добре в наказателното поле. В 37-ата Саму Кастийехо можеше да удвои преднината след нова акция по десния фланг. Бившият играч на Малага пропусна да се разпише с глава на далечната греда. В 45-ата Алфонс Ареола запази аванса на "жълтите" след среща очи в очи с Антоан Гризман.

На почивката Диего Симеоне направи офанзивни промени в своя състав: пусна Фернандо Торес и Лусиано Вието и извади Джаксън и Габи Фернандес. В 53-ата "подводницата" можеше да вкара втори гол, но резервата Матиас Нахуел Лейва се подхлъзна на голова позиция. Той беше изведен от Солдадо сам в наказателното поле.

"Дюшекчиите" се настаниха по-трайно в половината на своя опонент, но не успяваха да застрашат сериозно вратата на Ареола. В 74-ата страничният съдия ощети домакините, вдигайки флага за засада, след като Солдадо тръгна зад центъра в момента на подаването. В 84-ата "лос рохибланкос" изнервиха футболистите на Марселино, след като върнаха топката, изчистена за оказване на лекарска помощ. Гостите от Мадрид застрашиха най-сериозно вратата на "жълтите" за втората част едва в 88-ата минута. Тогава резервата Анхел Корея шутира без подготовка към близкия ъгъл и Ареола изби в корнер. До края на момчетата на Ел Чоло не намериха сили и идеи за ново добро положение.

Атлетико допусна второ поражение след това от Барселона и е на петата позиция в класирането.