Дунав 8806 победи Нефтохимик 2010 в мач от международния турнир "Русчукъ"

Женският баскетболен отбор Дунав 8806 победи Нефтохимик 2010 с 86:64 /25:17, 15:10, 20:19 и 26:18/ в мач от международния турнир "Русчукъ", чийто домакин е новата зала "Булстрад Арена" в Русе. Треньорът Георги Божков избра първи за дунавки да играят Дженифър Брандън, Биляна Степанович, Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, и Юрика "Ша" Брукс.

Дечо Коешинов реши стартовият състав на Нефтохимик 2010 да бъде Олена Самбурска, Тамара Баич, Теодора Динева, Габриела Костова и Мария Желязкова.

Дунавки започнаха мача добре и в края на първата част водеха с 25:17. През втората и третата четвърт отборът от Бургас се опита да намали преднината, но състезателките на Георги Божков не допуснаха това и в началото на последната част водеха с 60:46. През последните 10 минути русенският тим дори увеличи преднината си и победи с 86:64.

За Дунав 8806 най-резултатна бе Дженифър Брандън, която записа 18 точки, а Виолина Кочева отбеляза 14.

От Нефтохимик 2010 най-полезна бе Мария Желязкова, която вкара 14 точки, а Йелена Йованович записа 13.

В първия мач, игран днес, сръбският Шумадия /Крагуевац/ загуби от румънския Шепши /Сфънту Георге/ с 48:93 /12:31, 8:18, 14:24 и 14:20/. Най-резултатна за победителките бе бившата баскетболистка на Дунав 8806 Шанте Еванс, която отбеляза 25 точки. За сръбкините най-полезна бе Александра Катич, която вкара 20 точки.

В последния ден на турнира от 13.00 часа утре един срещу друг излизат Нефтохимик и Шумадия. От 15.00 часа Дунав ще играе с Шепши в своеобразен финал на надпреварата, тъй като и двата отбора имат по две победи от два мача.