Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0

Черно море загуби малкия финал за купа "Стара Загора"

Черно море порт Варна загуби от Карпош Соколи (Македония) със 76:80 (21:25, 17:20, 13:21, 25:14) в спора за третото място на международния турнир по баскетбол за мъже за Наградата на Стара Загора. Надпреварата се провежда за пета поредна година по повод празника на града. Организатори са баскетболен клуб Берое и община Стара Загора. Варненци снощи отстъпиха и на Лукойл Академик и завършват турнира на последно място. След равностойна игра през първото полувреме гостите от Македония поведоха с 15 точки след третата част - 66:51.

Баскетболистите на Черно море на два пъти намаляваха пасива си до 3 точки пред последните 10 минути, но не успяха да стигнат до обрат. Станислав Славейков и Симеон Илиев бяха най-резултатни за Черно море с по 14 точки. Пламен Алексиев записа 11 точки и 7 асистенции, а 10 точки вкара Никола Маравич. За Карпош Соколи се отличиха Филип Шепа с 20 точки и 8 борби и Дарко Соколов с 16 точки. Александър Петрович добави 12, а Игор Пенов - 10 точки. На финала на турнира в момента играят Лукойл Академик и домакините от Берое.