Момчил Николов и Цвета Галунова шампиони на България по ускорен шахмат

Гросмайстор Момчил Николов и Цвета Галунова станаха шампиони на България по ускорен шахмат за 2015 година. Държавните индивидуални първенства се проведоха в к.к. Албена (Варна).

С по-добър втори турнирен показател Момчил Николов (ШК Абритус, Разград) спечели първото място.
Сребърното отличие завоюва Ивайло Енчев (ШК Абритус, Разград. Така двамата съотборници се размениха местата от шампионатите по Блиц. Радослав Димитров от ШК Булмекс (Велико Търново) завърши трети с 6,5 точки.

Шампионската титла при жените завоюва Цвета Галунова (ШК Марица-Изток, Раднево) с 6,5 точки.
Втора завърши Светла Йорданова от ШК Етър (Велико Търново). Шампионката на блиц турнира Стефи Бедникова от ШК Капабланка 97 (Дупница) се класира трета с 5,5 точки.

В държавното индивидуално първенство по ускорен шахмат за мъже участваха 33 шахматисти, а при жените имаше едва 8.