Ница разпердушини Бордо

Отборът на Ница разби с 6:1 Бордо в мач от седмия кръг на Лига 1. "Орлетата" показаха, че се намират в отлична форма в последно време и буквално смазаха съперника си. Много силен мач за пореден път точи сезон направи Хатем Бен Арфа, който се разписа на два пъти и вече има четири попадения в Лига 1.

Резултатът бе открит от гостите в самото начало на мача, когато след хубава комбинация Ярослав Плашил се оказа на чиста позиция сам срещу вратаря. В средата на първата част обаче Ница изравни. След хубаво центриране на Жереми Пие Валер Жермен прати топката в мрежата с глава. В края на първата част "орлетата" вече водеха в резултата. След мощен шут на Хатем Бен Арфа Седрик Карасо успя само да парира удара, но Микаел Льо Биан дотича и прати кълбото в мрежата.

В началото на втората част положението на жирондинците стана още по-тежко, след като Ензо Кривели влезе грубо в краката на Пие и съдията му показа директен червен картон. При това положение Ница се развихри още повече и отбеляза още четири гола във вратата на съперника. Първо Никола Палоа си отбеляза автогол, а след това Бен Арфа бе точен на два пъти. Последният пирон бе забит от младока Александре Менди пет минути преди края.

С победата си днес Ница вече има 11 точки в класирането и заема осмо място. Бордо пък продължава да е в криза от началото на шампионата и има седем точки, което им отрежда 16-а позиция.