Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Сан Франциско още таи надежда (видео)

Шампионът в МЛБ Сан Франциско Джайънтс все още не е изгубил надежда, че ще успее да се класира в плейофите този сезон. На практика това може да се случи само ако "гигантите" спечелят титлата в Западната дивизия на Националната лига, понеже шансовете им за "уайлд кард" вече са само илюзорни.

Рано тази сутрин Джайънтс (79-71) се доближи на 6 мача от лидера ЛА Доджърс (85-65), след като надигра Сан Диего Падрес с 4:2 като гост, а същевременно "мошениците" загубиха четвърти пореден мач, отстъпвайки с 0:8 у дома срещу Аризона Дайъмъндбекс. До края на редовния сезон двата фаворита на Запад имат да изиграят по 12 мача, от които 4 са директни двубои в серия на ст. "АТ&Т Парк" в Сан Франциско.

На ст. "Петко Парк" в Сан Диего нощес питчерът на домакините Тайсън Рос (L 10-11) започна вихрено и хвърли 8 страйкаута за първите 3 ининга, а след 4-тия все още не бе пуснал хит. Само че при 2 аута и рънер на първа база в 5-ия ининг играещият своя едва трети мач за Джайънтс кетчер Тревър Браун откри резултата със своя първи хит в МЛБ – двоен с RBI.

Гостите от Фриско удвоиха аванса си с единичен хит на Брендън Крофърд в 6-ия, а в затварянето на същата част и Падрес се разписа чрез соло хоумрън на Кори Спандженбърг за 1:2 срещу риливъра Джордж Контос (W 4-2). Сан Франциско отвърна с двоен изстрел над оградата на Анхел Паган в 7-ия, когато бе оформен и крайният резултат с нов хоумрън за "отчетата" – на Брет Уолъс.

Сан Диего Падрес - Сан Франциско Джайънтс 2:4