Тотнъм влиза в серия, Сон отново в центъра на екшъна (видео)

Отборът на Тотнъм навлиза в добра форма и след четирите си поредни мача от Висшата лига без победа, днес записа втори пореден успех в шампионата и трети във всички турнири, след като взе с минималното 1:0 лондонското дерби с Кристъл Палас на "Уайт Харт Лейн". Единственото попадение за отбора на Маурисио Почетино отбеляза новата звезда в състава на "шпорите" Сон Хюн-Мин, който се разписа в 68-ата минута. Привлеченият от Байер (Леверкузен) през това лято корейски национал заби третия си гол за тази седмица и свой дебютен във Висшата лига, промушвайки топката между краката на Алекс Макарти. С това закупеният за 21 милиона паунда от "БайАрена" атакуващ халф отново се превърна в главно действащо лице за своя нов отбор, след като бе в основата на обрата и срещу азербайджанския Карабах (3:1) в турнира Лига Европа преди три дни.

Победата на "шпорите" изравни отбора с днешния им опонент, който пък стартира отлично сезона във Висшата лига, но второ поредно поражение в рамките на две седмици означаваше, че "орлите" и Тотнъм имат по 9 точки в актива си след шест кръга.

Преди почивката и двата отбора имаха добри възможности да открият резултата. Най-чистата ситуация за домакините се откри пред Хари Кейн, който имаше възможност да направи добавка в опразнената от Макарти врата, след като стражът на домакините с мъка отрази удар на Ерик Ламела. Английският таран обаче не успя да уцели рамката на вратата от много малък ъгъл и прати топка в аут. В края на първата част и гостите създадоха положения пред вратата на Юго Лорис, за които можеха да съжаляват, че не са оползотворили. Френският вратар на домакините първо отрази с мъка изстрел на Бакари Сако от пряк свободен удар. Малко след това и Йоан Кабай можеше да се разпише, но ударът му срещна гредата зад Лорис.

След почивката опасностите пред двете врати продължиха да се редят и отново Бакари Сако пропусна добро положение за своя тим, предизвиквайки спасяване от страна на Лорис. Така се стигна до 68-ата минута, в която Кристиан Ериксен подаде към Сон в центъра на терена, кореецът навлезе сам в половината на гостите и с удар под плонжа на Алекс Макарти отбеляза единственото попадение в двубоя. До края на мача гостите опитаха да стигнат до равенството, но нямаха късмет пред вратата на съперника и трябваше да се примирят с второ поредно поражение с 0:1 в шампионата. Тотнъм пък вече пет поредни мача нямат поражение във Висшата лига. "Шпорите" вече са в горната половина на таблицата, заемайки деветото място с 9 точки и вече положителна голова разлика. Същите са показателите и на "орлите".