Карнобат обърна Миньор в последната минута

Футболистите на Карнобат се изкачиха на 7-мо място във временното класиране, след като в среща от 7-ми кръг на Югоизточната „В“ група се наложиха с 2:1 при визитата си на Миньор (Раднево). Момчетата на наставника Иван Божидаров обърнаха своя съперник в последната минута с гол от фаул на Слави Шопов. Преди него капитанът Пламен Димитров бе изравнил резултата през втората част, а първото полувреме гол не падна.

Карнобатлии бяха без трима от основните си играчи в този мач. Заради контузии срещата пропуснаха Ясен Тузаков и Георги Калоянов, а Георги Тузаков не се изяви в игра заради наказание.

"Спечелихме мач, който можеше да загубим. Опонентът ни заслужава адмирации за това, че имаше коректно поведение, независимо от резултата. Получи се много приятен мач, в който имаше положения и пред двете врати. Нашите момчета показаха характер през всички 90 минути, за което заслужават поздравления. Благодарност за подкрепата и поздравления трябва да има и за нашите верни фенове, 200 от които дойдоха да ни подкрепят в този двубой. Аз и друг път съм казвал, че нашия отбор трябва да се научи да побеждава и навън. Нещата се случват, но голяма заслуга за това имат Теодор Иванов, президент на отбора, който  дава сигурност на момчетата, както и кметът на Община Карнобат Георги Димитров, който гарантира 100 % финансова сигурност на ОФК „Карнобат“. Искрено им благодаря!“, каза след мача Иван Божидаров, старши треньор на новака в трета дивизия, който в събота, 26-ти септември, ще изведе в домакински мач своите момчета срещу Гигант (Съединение).

На този ден град Карнобат ще чества своя празник. Такъв се очаква да има и на Градския стадион. "Вече се готвим сериозно за този мач, който няма да е никак лек, а предвид интереса на феновете, ние сме задължени да търсим трите точки.“, допълни още Божидаров.