Гълъбинов и компания счупиха каръка

Българският нападател Андрей Гълъбинов и тимът му Новара записаха първа победа през този сезон в Серия "Б". 26-годишният таран записа пълни 90 минути при успеха с 1:0 в домакинството над Ентела от третия кръг на първенството. Нападателят бе много активен, като цял мач беше основна заплаха за гостите, но този път нямаше шанс да се разпише, както го стори в първите два кръга. Именно в първите два двубоя Гълъбинов и компания изпуснаха победата в последните минути първо допуснаха равенство в 94-ата минута, а миналия кръг допуснаха обрат след голове в 88-ата и 90-ата минути. Единственото попадение в мача днес отбеляза Манкони в 60-ата минута с хубав удар от въздуха от 23 метра.

Така тимът на Новара, който стартира сезона с наказание от две точки, след равенството на старта и успеха днес вече има актив от две точки. Лидер е Ливорно на Кристиан Панучи, който с три поредни победи има девет точки. Каляри със седем е на второ място, а Чезена с шест е трети.