Базел обърна десет от Фиорентина (видео)

Отборът на Базел постигна пълен обрат в гостуването си на Фиорентина от група "I" на Лига Европа. Швейцарците надиграха италианския тим с 2:1, след като първи получиха гол в своята врата дело на Никола Каличинч в 4-ата минута, но червен картон за домакините наклони везните в полза на гостите, които с попадения на Бярнасон в 71-ата и Елнени в 79-ата минута стигнаха до успеха.

Фиорентина взе преднина в мача още в 4-ата минута, когато Никола Калинич получи извеждащ пас в наказателното поле, вратарят на Базел излезе да го пресрещне, но намесата му не бе достатъчно добра и хърватинът успя да го преодолее и да отбележи. След това гостите натиснаха, но така и не можеха да стигнат до изравняването.

В началото на втората част "виолетовите" бяха близо до нов гол, като след бърза контра Кума Бабакар изведе Якуб Блашчиковски на скорост, но ударът на поляка от труден ъгъл се отби от гредата. В 53-ата минута пък гол на Марк Янко за Базел бе отменен правилно заради засада.

В 65-ата минута обаче Фиорентина остана с човек по-малко на терена, след като капитанът Гонсало Родригес извърши груб фаул и получи директен червен картон. Играчите на гостите се възползваха от численото си предимство и в 71-ата минута Биркир Бярнасон напредна в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, където след намеса на вратаря топката се отби от гредата и влезе в мрежата за 1:1. В 79-ата минута пък Елнени с прекрасен изстрел от границата на наказателното поле не остави шансове на вратаря и донесе успеха на Базел за крайното 1:2.

В същото време в другия мач от групата Лех (Познан) и Беленензес не успяха да си отбележат голове и мачът в Полша завърши 0:0.

Така Базел поведе в групата с 3 точки, пред Лех и Беленензес с по 1, а Фиорентина е на дъното с 0.

ФИОРЕНТИНА - БАЗЕЛ - 1:2
1:0 - Калинич (4)
1:1 - Бярнасон (71)
1:2 - Елнени (79)

ЛЕХ (ПОЗНАН) - БЕЛЕНЕНСЕС - 0:0