Марсилия мачка с класика в Холандия (видео)

Отборът на Олимпик (Марсилия) започна с класически успех с 3:0 участието си в група "F" на Лига Европа. Френският тим тотално надигра Грьонинген в гостуването си в Холандия и взе първи три точки в актива си.

Гостите откриха резултата в 25-ата минута, когато Нкуду проби през няколко защитници на съперника и отблизо промуши топката във вратата за 0:1. След това Лукас Окампос удвои преднината на своя тим в 39-ата минута, когато бе изведен зад защитата, хитро финтира вратаря и отбеляза в опразнената врата. Третият гол пък бе дело на Алесандрини в 61-ата минута, който засече от движение хубаво центриране на Менди.

Междувременно в другия мач от групата отново гостите стигнаха до успеха. Тимът на Брага надигра с минималното 1:0 Слован (Либерец) в Чехия. Единственото попадение отбеляза Рафа Силва в 60-ата минута на двубоя.

Така Марсилия поведе в класирането с 3 точки, колкото има и Брага, но португалците са с по-лоша голова разлика. Слован за момента е трети, а Грьонинген - четвърти, като и двата тима са с нулев актив.

ГРЬОНИНГЕН - ОЛИМПИК МАРСИЛИЯ - 0:3
0:1 - Нкуду (25)
0:2 - Окампос (39)
0:3 - Алесандрини (61)

СЛОВАН ЛИБЕРЕЦ - БРАГА - 0:1
0:1 - Рафа Силва (60)