ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Мюлер е като Терминатор - Байерн тръгна мощно в ШЛ (видео + галерия)

Германският първенец Байерн (Мюнхен) стартира надпреварата в Шампионската лига с победа 3:0 над Олимпиакос в Атина в среща от Група F. Томас Мюлер на два пъти и веднъж Марио Гьотце реализираха след почивката, материализирайки пълното превъзходство на тима. Успехът е пети пореден за мюнхенския тим след четирите в Бундеслигата.

За Мюлер пък това е 11-и гол от началото на сезона във всички турнири, с което той засенчва дори суперзвезди като Кристиано Роналдо и Лионел Меси. Световният шампион буквално проспа първото полувреме на "Георгиос Караискакис" и беше най-слабият на терена, но се реваншира след това.

Гуардиола разположи своите в 4-3-3 с Мюлер, Дъглас Коща и Левандовски в предни позиции, а Дейвид Алаба отново действаше като централен бранител. Хуан Бернат най-накрая получи шанс да започне като титуляр, след като от началото на сезона основно търкаше пейката. Гръцкият първенец отговори с по-защитна формация само с Браун Идейе в атака.

Още от началото Байерн овладя играта и почти цялата първа част мина в половината на домакините. Германците владееха топката, но опасните положения закъсняха. Чак в 26-ата минута на вратаря на Олимпиакос Роберто се наложи да се намесва, след като Чаби Алонсо центрира от фал към Левандовски, който беше оставен сам на далечната греда. Ударът му с глава обаче беше изчистен току пред голлинията. Секунди по-късно Чаби стреля по земя от над 20 метра и сантиметри го лишиха от попадение.

Няколко минути по-рано обаче домакините можеха да поведат, след като Идейе се озова непокрит пред Мануел Нойер, но засичането му с глава беше слабо.

Отново пред Левандовски се откри следващото 100-процентово положение на сметката на баварския гранд, като в 35-ата минута той засече в движение центриране отляво, но Роберто показа добър рефлекс и отрази. Чаби Алонсо в 43-ата минута отправи нов коварен шут от далечно разстояние, но и този път кълбото профуча край гредата.

Второто полувреме започна като първото с превъзходство на гостуващия тим. В 50-ата минута Мюлер стреля от воле и показа, че се намира на терена. Само две минути по-късно той реализира изумително попадение, макар и случайно. Той опита центриране от около 30 метра, но топката профуча над вратаря на Олимпиакос и спря в мрежата му.

Гръцкият състав пропусна своя шанс за бързо изравняване, след като в 56-ата минута Идейе насочи кълбото под гредата, където обаче чакаше Мануел Нойер.

Шампионът на Бундеслигата нито за миг не изпусна инициативата и без да блести почти не даде възможности на съперника. Мюлер можеше да удвои аванса на своите в 67-ата минута, но Роберто отрази мощното му воле от няколко метра.

Малко след това Чаби Алонсо получи контузия и напусна игра, което принуди Гуардиола да заложи на младият Джошуа Кимих. Липсата на опит при него веднага си пролича Олимпиакос за малко да изравни. В 83-ата минута Леандро Салино пропусна най-добрия шанс за тима си, след като излезе сам срещу Нойер, но шутира в аут.

И както обикновено става, Байерн нанесе завършващия си удар в заключителните секунди. В 89-ата минута Дъглас Коща намери резервата Гьотце, който реши всичко с точен изстрел за 2:0. В продължението се прояви и друга от смените - Кингсли Коман, печелейки дузпа, която Мюлер превърна в гол за крайното 3:0.

В другия мач от групата Арсенал изненадващо загуби с 1:2 от Динамо в Загреб. В следващия кръг на битката Байерн е домакин на хърватския тим, а гърците гостуват на "Емиратс", като и двете срещи ще са на 29 септември.

ОЛИМПИАКОС - БАЙЕРН 0:3
0:1 Мюлер (52)
0:2 Гьотце (89)
0:3 Мюлер (90-дузпа)