ПСВ шокира Манчестър Юнайтед, тежка контузия помрачи мача (видео)

Холандският ПСВ Айндховен изненада английския гранд Манчестър Юнайтед и го победи с 2:1 на своя "Филипс Стейдиъм" при завръщането на двата отбора в групите на Шампионската лига. Възпитаниците на Филип Коку стигнаха до победата след пълен обрат срещу "червените дяволи", които първи стигнаха до гол чрез Мемфис Депай. Ектор Морено и Нарзинг обаче донесоха трите точки на "филипсите". Срещата бе помрачена от много тежка контузия, получена от бранителя на Манчестър Юнайтед Люк Шоу в средата на първата част. Ектор Морено счупи подбедрицата на бранителя с тежък шпагат.

Гостите откриха резултата с изключителен гол на бившия футболист на ПСВ Мемфис Депай, който през това лято напусна "Филипс Стейдиъм", за да подсили Ман Юнайтед. Холандският национал преодоля на скорост и с много технично отиграване двама футболисти на домакините, след което с диагонален удар покрай Зут даде аванс на своя тим.

В продължението на първата част, което бе цели осем минути заради продължителното оказване на медицинска помощ на счупилия крака си Люк Шоу, ПСВ стигна до изравняване. Виновникът за счупването на крака на Шоу Ектор Морено бе точен за 1:1, след като надскочи защитата на гостите при изпълнение на корнер и след рикошет в главата на Дейли Блинд топката влетя в мрежата на Давид де Хеа.

След почивката ПСВ успя да стигне до пълен обрат в резултата само 12 минути след подновяването на играта. Възпитаниците на Филип Коку осъществиха перфекта комбинация, извела Лестиен на лявото крило. Нападателят центрира перфектно към Нарзинг, който с глава простреля Де Хеа за 2:1.

Това попадение отвори още повече мача, като и пред двете врати се стигна до много интересни положения. Хуан Мата пропиля най-доброто за гостите, след като не успя да овладее перфектен пас на Бастиан Швайнщайгер, извел го сам срещу вратаря. Давид де Хеа пък на няколко пъти трябваше да се намесва, за да предотврати трети гол в своята врата, който щеше да реши мача в полза на домакините.

ПСВ АЙНДХОВЕН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:1
0:1 - Депай (41)
1:1 - Морено (45)
2:1 - Нарзинг (57)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Давид де Хеа, Матео Дармина, Крис Смолинг, Дейли Блинд, Люк Шоу (28-Маркос Рохо), Бастиан Швайнщайгер, Андер Ерера (75-Маруан Фелаини), Ашли Йънг (86-Антонио Валенсия), Хуан Мата, Мемфис Депай, Антони Мартиал

ПСВ Айндховен: Зут, Морено, Ариас, Брума, Бренет, Хендрикс, Прьопер, Гуардадо (72-Схаарс), Де Йонг, Нарзинг, Лестиен (86-Локадиа)