Карнобат спря Ураган с гол в края и човек по-малко

Минимален, но изключително ценен успех с 1:0 изковаха футболистите на „Карнобат“ срещу „Ураган“ /Бояджик/, в двубой от 6-ти кръг на Югоизточната „В“ група, състоял се пред повече от 1000 зрители. В герой за домакините се превърна Стойко Колев, който се разписа при вратарска грешка в 4-тата минута на даденото от съдията 7 минутно продължение на срещата. Дебют направи Слави Костенски, който се появи на терена 60 секунди, преди да прозвучи последният съдийски сигнал.

Слави Шопов удари греда, а Ивелин Янев, Яни Николов и Райчо Раев не успяха по-рано да реализират във вратата на „Ураган“. За гостите дейни в атака, но без късмет пред гола бяха Мариян Чернаев и Николай Вълев.

Двубоят протече изключително оспорвано, с множество твърди влизания, на моменти дори и груби. Не случайно с травма играта принудително напусна Ясен Тузаков, а брат му, Георги, бе отстранен от игра с директен червен картон в 86-aта минута.

И докато фенове на домакините се отличиха със запалването на няколко ефектни и разноцветни димки, пресъздаващи латино атмосфера, то симпатизанти, които най-вероятно не са почитатели на „Карнобат“, изсипаха истински дъжд от бомбички на лекоатлетическата писта в голяма част от мача. Някои дори падаха в близост до треньорската скамейка на домакините, други пък до самата тъч-линия. Някъде около 75-aта минута пък запалянковци от двата тима се скараха, дори си налетяха, точно когато играта бе спряна за поредната балтия на игрището. Напрежението ескалира сериозно, но положението бе овладяно от хора с разум, интелект и възпитание. Фен на домакините дори се оплака, че дори  и по трибуните някой хвърля бомбички, които падат в близост до деца. Дългото прекъсване доведе и до закономерно мащабно продължение на мача.

Победата, която е трета за карнобатлии до момента, изведе отбора на 9-то място във временното класиране, вече с актив от 9 т. В следващия, 7-ми, кръг „Карнобат“ ще гостува на „Миньор“ /Раднево/. Двубоят е в събота, 19 септември, от 17 ч.