Хюстън губи почва на Запад след 9:10 в Оукланд (видео)

Лидерът на Запад в Американската лига на МЛБ Хюстън Астрос загуби с 9:10 в първия мач от тройното си гостуване срещу последния в дивизията Оукланд Атлетикс на ст. "Колизеум". "Астронавтите" бяха на крачка от героичен обрат, след като изоставаха с 2:8 след 6-ия ининг, но в крайна сметка силите не им стигнаха.

Предопределяща за крайния изход се оказа именно шестата част, в която домакините навъртяха 6 точки накуп. Коко Крисп и Били Бътлър вкараха по 2 точки съответно с двоен и единичен хит, а Марк Каня и Дани Валенсия заслужиха по 1 RBI съответно със сингъл и филдърс чойс.

Така загубата се озова в статистиката на стартера на Хюстън Майк Файърс (L 2-1), който пусна на база първите двама от отбелязалите рънери във въпросното нападение. До края от булпена на Астрос излязоха четирима риливъри, третият от които – Винс Веласкес, даде още 2 точки от двоен хоумрън на Джош Фигли в 7-ия.

Междувременно гостите успяха да върнат 4 точки с два хоумръна – соло на Джонатан Вияр и троен на Карлос Корея в отварянето на 7-ия, а в 8-ия отбелязаха още три пъти благодарение на аут по земя на Вияр и двоен хоумрън на Джейк Марисник.

Все пак питчерският екип на "А"-тата удържа финалния натиск и с общи усилия Едуард Мухика (H 4) и Шон Дулитъл (S 1) запазиха победата на стартера Феликс Дубронт (W 3-1), който изработи първите 6 ининга с 8 хита и 4 точки.

Поражението изяде още от аванса на Хюстън (75-63), който вече води само с 2 мача пред Тексас Рейнджърс (72-64), след като тази нощ "рейнджърите" биха с 3:0 като гости четвъртия Сиатъл Маринърс (66-72). Оукланд (59-79) си остава дълбоко на дъното.

Оукланд Атлетикс - Хюстън Астрос 10:9