Фонини изхвърли Надал от US Open след 5-сетова драма

Поставеният под номер 8 в схемата на US Open Рафаел Надал отпадна в третия кръг на надпреварата, след като допусна обрат от италианеца Фабио Фонини - 3:6, 4:6, 6:4, 6:3, 6:4. Испанецът взе първите два сета с 6:3, 6:4, но в третия направи непростима грешка - от аванс 3:1 гейма се вкара в 5-сетов мач, който продължи 3 часа и 50 минути. Това беше и първата победа на Фонини над играч от топ 10 на света на твърди кортове.

Надал, шампион на US Open през 2010 и 2013 г., за първи път в историята загуби мач от Големия шлем, след като води с 2:0 сета. Фонини пък за първи път в кариерата си стигна до 1/8-финалите в Ню Йорк. Негов съперник в следващия кръг ще е друг испанец - Фелисиано Лопес, който се справи в третия кръг с десетия поставен Милош Раонич (6:2, 7:6, 6:3)

"Не мога да опиша колко съм щастлив. Беше много трудно, Рафа е корав играч. Не знам как успях да обърна мача от 2:0 сета. Беше невероятен мач", каза щастливият Фонини след успеха си над Надал.

Снимки: Getty Images/Guliver

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача между Фонини и Надал ТУК!!!