"Петлите" треснаха Португалия, Мартиал дебютира като резерва (видео)

Домакинът на Евро 2016 Франция постигна престижна победа с 1:0 над силния тим на Португалия в контролен мач на стадион "Жозе Алваладе" в Лисабон. Единственият гол в срещата падна в 85-ата минута, когато футболистът на Лион Матийо Валбуена порази вратата на Руи Патрисио след изпълнение на пряк свободен удар. Това беше първи директен гол от фаул за Франция от 2007 г. насам. Мегазвездата на домикините Кристиано Роналдо излезе титуляр, но беше заменен в 67-ата минута от Рикардо Куарешма. CR7 също пробва мерника си от фаул в 41-ата минута, но без успех.

В следващата си проверка в понеделник Франция ще играе със Сърбия у дома.
Въпреки победата във Франция продължават да са притеснени относно способностите на отбора на селекционера Дидие Дешан. Той се опита да даде ново лице на тима като постави в атака Табил Фекир и Карим Бензема, а Пол Погба беше изтеглен на по-офанзивна позиция.  Още през първата част обаче плановете му рухнаха, тъй като Фекир се контузи и трябваше да бъде заменен. Първото полувреме мина без положения, но през втората част "петлите" се активизираха и Антоан Гриезман, Карим Бензема, Рафаел Варан и Пол Погба затрудниха Руи Патрисио.
Двубоят ще се запомни и с дебюта на Антони Мартиал за Франция. 19-годишният футболист, около чието име се шуми в последната седмица заради трансфера за 80 милиона евро от Монако в Манчестър Юнайтед, влезе в 71-ата минута на мястото на Карим Бензема.