Аматьори биха Байерн пред 15 000 (видео)

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) отстъпи с 1:3 на четвъртодивизионния Ян Регенсбург в контрола, играна на стадион "Континентал Арена" вчера. Над 15 000 фенове изгледаха двубоя, в който Джосеп Гуардиола даде шанс за изява на част от младите таланти на баварците. В техния състав обаче личаха имената и на Филип Лаам, Чаби Алонсо и Себастиан Роде. На вратата пък беше привлеченият от Щутгарт това лято Свен Улрайх.

Синът на бившата звезда на Байерн Мемет Шол - Лукас, откри за мюнхенци в 31-ата минута, но ското след това домакините получиха правото да изпълнят дузпа и Пуш възстанови равенството. Още преди края на първото полувреме футболистите на Ян Регенсбург вкараха още два гола. След почивката Байерн доминираше, но многото пропуски запазиха резултата непроменен.

Съставът на Байерн: Улрайх, Бургер, Алонсо (63 - Дела Шиава), Паул (73 - Гюнцел), Ляйб, Роде (73 - Тарнат), Лаaм (58 - Мичели), Баста, Хеглер, Шол, Курт