Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Чехия обърна Казахстан в труден мач и изскочи втора (видео)

Нападателят на Славия (Прага) Милан Шкода се превърна в герой за националния тим на Чехия, след като се появи като резерва на полувремето на мача в Казахстан и отбеляза и двата гола за обрата на своя тим от 0:1 до крайното 2:1, изкачило чехите на второ място в група "А" от квалификациите за Евро 2016 във Франция.

Домакините изпитваха сериозни трудности на стадион "Доосан Арена" в Пилзен срещу непретенциозния си опонент, който до момента имаше само една точка в групата, но поведе преди почивката с гол на Юрий Логвиненко. Той се извиси над всички в наказателното поле в 21-ата минута, за да засече с глава центриране на Танат Нусербаев и да даде аванс на гостите.

Отборът на Павел Върба обаче показа характер и след почивката обърна развоя на събитията в своя полза. Основна роля за обрата имаше снажният Милан Шкода, който отбеляза и двата гола за пълния обрат.

Той изравни в 74-ата минута с глава, засичайки центриране от дясното крило, след като се пребори с бранителите на гостите. Отново Шкода след центриране този път от лявото крило и отново с глава донесе радост по трибуните на стадион "Доосан Арена", донасяйки крайния успех на Чехия.

ЧЕХИЯ - КАЗАХСТАН 2:1
0:1 - Логвиненко (21)
1:1 - Шкода (74)
2:1 - Шкода (86)