Уелс е на една победа от Евро 2016 след късно попадение на Гарет Бейл (видео)

Голямата звезда на Уелс Гарет Бейл донесе победата на своя тим с 1:0 като гост на Кипър и доближи "драконите" на три точки от класиране на Евро 2016.

През първата част Рамзи и Бейл пропуснаха по една добра ситуация, а в 29-ата минута гол с глава на Дейвид Едуардс бе отменен заради спорно нарушение на халфа. Шут отблизо на Нийл Тейлър пък бе спасен. След почивката двубоят бе доста равностоен, но в 82-ата минута Бейл реализира златния за Уелс гол, след като засече с глава центриране на Ашли Ричардс.

Селекцията на Крис Коулман записа четвърта поредна чиста мрежа в Група "В" и е на първо място във временното класиране със 17 точки - три пред Белгия. Победа в неделя срещу Израел ще класира "драконите" на финали на голямо първенство за първи път 1958 година насам.