Латвия шокира Турция в последната минута (видео)

Турция изпусна победата срещу Латвия в драматичен мач от група "А" на квалификациите за Евро 2016. Отборът на Фатих Терим беше попарен в последнтие секунди от гол на Валерийс Шабала. Преди това домакините поведоха в 77-ата минута с попадение на Селчук Инан, но не можаха да задържат преднината си и по този начин да изместят Холандия от третото място в групата. Турция има 9 точки, а "лалетата", въпреки загубата от Исландия, са с 10. Скандинавците са начело с 18 точки, пред Чехия с 16.

Първото полувреме премина при сериозно надмощие на домакините, които обаче пропуснаха някоко чисти положения пред вратата на Андрис Ванинс. Стражът на латвийците трябваше да се намесва още в 3-ата минута, когато отрази опасен изстрел на Арда Туран. Волкан Шен на два пъти имаше възможност да открие резултата, но и в двата случая Ванинс спаси.

Гостите отговориха с 2-3 епизодични контри, които не бяха никак безопасни. При една от тях Карашаускс като по чудо не не прати топката във вратата. Той се озова на добра позиция, но стреля в аут. Бурак Йълмаз и Гьокхан Торе отправиха следващите опасни удари, но резултатът на почивката остана непроменен.

През втората част турците продължиха да атакуват повече, но вече им бе по-трудно срещу сгъстената латвийска защита. В 62-ата минута Ванинс отново показа добър рефлекс след силен шут на Джанер Еркин. Мъките на домакините продължиха до 77-ата минута, когато Селчук Инан с удар от границата на наказателното поле откри резултата. Латвийците обаче нямаха намерение да се предават и дочакаха своя момент в първата минута на добавеното време. Тогава резервата Валерийс Шабала изравни и донесе точката на своя отбор.

ТУРЦИЯ - ЛАТВИЯ 1:1 (0:0)