Белгия обърна Босна с голове на звездите от Премиър лийг (видео)

Белгия постигна очаквана победа с 3:1 над Босна и Херцеговина у дома. Гостите поведоха с гол на Един Джеко в 15-ата минута, но Маруан Фелаини, Кевин де Бройне и Еден Азар (от дузпа) обърнаха развоя на този двубой и донесоха заслужена победа на "червените дяволи".

Джеко шокира домакините след 1/4 час игра, когато засече с глава центриране на Менсур Муйджа отдясно. Ударът на нападателя на Рома бе от около 13 метра, но той успя много добре да насочи топката, а Куртоа не прецени добре ситуацията - 0:1. "Червените дяволи" обаче не се смутиха от факта, че изоставаха в резултата и стигнаха до пълен обрат до почивката. Първо, в 23-ата минута, Маруан Фелаини засече с глава центриране на Де Бройне от ъглов удар за 1:1. Минута преди края на първата част новото попълнение на Манчестър Сити направи 2:1 с шут от близо 30 метра.

След почивката Джеко и Медунянин пропуснаха добри възможности да изравнят, като и в двата случая Куртоа се намеси добре и спаси. Лукаку пък пропиля изгодна ситуация за Белгия. В 78-та минута Еден Азар сложи точка на спора, след като реализира точно дузпа.

Успехът на Белгия обаче не промени статуквото в челото на група "B", тъй като Уелс и Израел също спечелиха своите двубои. Това означава, че "червените дяволи" остават на второ място - на три точки зад лидера Уелс и на две пред Израел.