Балотели се завърна в Милан с гол, асистенция и дузпа

Италианският нападател на Милан Марио Балотели имаше нужда от малко над 120 секунди, за да вкара своя първи гол за "росонерите" след завръщането си в тима. Голмайсторът излезе титуляр при гостуването на Мантуа в контролна среща пред 10 000 тифози и още в третата минута със страхотен гол с далечен удар откри резултата. Играчът с №45 на "червено-черните" игра пълни 90 минути при победата с 3:2, като освен с попадението се отчете с асистенция и спечелена дузпа, която донесе победата.

Наставникът Синиша Михайлович използва играчите, които не са с националните отбори, като интересното е, че "червено-черните" играха с цели осем играчи носили екипа на "Скуадра адзура".
Абиати, Абате, Поли, Монтоливо, Ночерино, Бонавентура, Черчи и Балотели, освен тях титуляр бе и бившият бразилски национал - Алекс. Останалите двама титуляри бяха младите Дзукети и Мондонико.
Тимът от трета дивизия на Апенините изравни в 17-ата минута с попадение на Унгаро, който бе точен останал очи в очи с Абиати. Трайноти изненадващо даде аванс на домакините в 27-ата минута, но след подаване на Балотели с глава, който искаше да стреля, Поли изравни в 37-ата минута.

Луис Адриано се появи на почивката за "червено-черните", който веднага пропусна да се разпише след извеждащо подаване на Балотели. Бившият играч на Ливърпул продължи доброто си представяне, като спечели дузпа в 62-ата минута. Той бе фаулиран в наказателното поле на домакините, а зад топката застана Адриано, който вкара за 3:2 за Милан. До края на срещата нов гол не падна, а едно добро положение изпусна Балотели в 84-ата минута след подаване на Адриано.

Така Балотели даде сериозна заявка за повторен дебют в Милан срещу Интер в дербито на Милано от 3-ия кръг на Серия "А" на 13-и септември на "Сан Сиро". 25-годишният нападател със сигурност няма да е титуляр, но може да запише първи минути. Днешната контрола бе първият му мач от април месец.

МАНТУА - МИЛАН 2:3
0:1 Балотели (2)
1:1 Унгаро (17)
2:1 Трайноти (27)