Двамата българи не помогнаха на Ботошани в Клуж

Пламен Илиев и Радослав Димитров бяха титуляри за Ботошани, но отборът им загуби с 1:3 гостуването си на ЧФР Клуж в последен мач от 9-ия кръг на румънското първенство. И двамата българи записаха пълни 90 минути, но не успяха да помогнат на тима си да избегне поражението. Анотнио Яколис откри за Клуж в 15-ата минута, а Кристиан Лопес в 21-ата покачи на 2:0. Габриел Васвари върна един гол от дузпа, но отново Лопес беше точен за крайното 3:1.

В последния четвърт час Ботошани игра с човек по-малко заради червения картон на Стелиан Куку.

В класирането отборът на Илиев и Димитров е на 12-о място с едва 6 точки.

ЧФР КЛУЖ - БОТОШАНИ 3:1
1:0 Яколис (15)
2:0 Лопес (21)
2:1 Васвари (30) д.
3:1 Лопес (58)