Ранно разочарование за Нишикори, Цонга започна с победа

Поставеният под номер 19 в основната схема Жо-Вилфред Цонга си осигури с лекота място във втория кръг на започналото днес Открито първенство на САЩ. Французинът спечели в три сета срещу Ярко Нийминен (Финландия) - 6:3, 6:1, 6:1 след час и 32 минути престой на корта. Така Цонга ще мери сили в следващата фаза на надпреварата в Ню Йорк с Марсел Гранойерс. Испанецът се наложи с 6:2, 6:3, 6:1 срещу Лукаш Лацко (Словакия).

Цонга, който е 18-и в света в момента, имаше точка за пробив още във втория гейм, но я пропиля. След това пропусна още два брейкпойнта в четвъртия гейм на началния сет. Пробивът все пак се случи, след като Нийминен се пропука за 2:4. До края на сета Цонга бе стабилен и поведе в резултата. Във втората част френският представител бе тотален господар на корта. Той осъществи три пробива - за 1:0, 3:0 и 6:1 и така се доближи още повече до успеха в срещата. В третата част Цонга отново доминираше, като този път взе подаванията на финландския си съперник за 4:1 и 6:1. Французинът завърши двубоя с 16 аса и 38 печеливши удара. Нийминен направи само една директна точка от сервис и 16 уинъра.

Неприятна загуба още на старта на US Open претърпя поставеният под номер 4 и миналогодишен финалист Кей Нишикори. Японецът отстъпи в пет сета срещу Беноа Пер (Франция) - 4:6, 6:3, 6:4, 6:7(6), 4:6. Сблъсъкът продължи 3 часа и 17 минути, а френският представител си заслужи мач в следващата фаза срещу Марсел Илхан (Турция). Нишикори пропусна два мачбола в тайбрека на четвъртия сет, когато водеше с 6:4 точки, но все пак го загуби с 6:8. След това в решаващата пета част японецът допусна неприятен пробив за 2:3, който не успя да навакса до края. Заемащият 41-вото място в ранглистата Пер завтори оспорвания сблъсък при собствен сервис за 6:4 и продължава участието си в Ню Йорк.

Представителят на домакините Марди Фиш навакса сет изоставане, за да се справи с 6:7(5), 6:3, 6:1, 6:3 с Марко Чекинато (Италия). Поставеният под номер 14 в схемата Давид Гофен се наложи с 6:4, 6:1, 6:2 срещу друг италианец - Симоне Болели. Андреас Сепи отсрами адзурите и се класира за втория кръг след победа с 6:4, 6:0, 7:5 срещу младия американец Томи Пол.

ВСИЧКИ РЕЗУЛАТИ ДО МОМЕНТА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!