"Летящите магаренца" унижиха Лацио и са на върха в Серия "А" (видео)

Отборът на Киево разпиля с 4:0 Лацио в дебютното си домакинство за този сезон в Серия "А" и с пълен актив от шест точки води в класирането с голова-разлика 7:1. "Летящите магаренца" направо разбиха "орлите", като до почивката водеха с 3:0. Рикардо Меджорини (12), Алберто Палоски (30) и Валтер Бирса (45) дадоха комфортен аванс на тима от Верона, а през втората част Палоски вкара своя трети гол този сезон в 68-ата минута.

Гостите започнаха по-добре, но в 13-ата минута Маджорини откри след удар и рикошет в Сантиаго Джентилети, които излъга Етрит Бериша.  В 30-ата минута Междорини асистира с пета на Палоски, който удвои. В края на първата част Бирса също се разписа от фаул. Интересното е, че същите трима вкараха и головете при успеха с 3:1 като гост над Емполи в първия кръг.

Стефано Пиоли се опита да промени нещо след почивката, но "летящите магаренца" останаха господари на терена. Палоски първо пропусна да вкара четвърти гол, но в 68-ата минута прати коженото кълбо отново в мрежата за 4:0 след подаване на Бирса. Марко Пароло удари гредата до края и попречи на лациалите да направят поражението си по почетнo.

Интересен факт е, че през последните 12 мача в Серия "А" между тези два отбора Киево никога не бе побеждавал, а също така нито веднъж не бе вкарвал и над един гол във вратата на "орлите".
Тимът от Рим имаше осем победи и четири равенства в последните си 12 визити на Киево за първенство.
"Бианкочелестите" завършват така една от най-тежките си седмици от дълго време насам, след като през седмицата отстъпиха с 0:3 от Байер Леверкузен на прага на груповата фаза в Шампионската лига с аванс от 1:0 след първата среща.