Дортмунд продължава да мачка - 100% успеваемост и 22 гола (видео)

Борусия (Дортмунд) продължи с успешните си игри от началото на сезона, записвайки трети пореден успех в Бундеслигата. Този път вестфалци сразиха Херта (Берлин) с 3:1 пред 80 500 фенове на "Сигнал Идуна Парк". Матс Хумелс откри с глава в 27-ата минута, а в 51-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг направи 2:0. И двата гола дойдоха след дейното участие на Шинджи Кагава. В 78-ата минута столичани върнаха интригата след попадение на Саломон Калу, макар нападателят да се намираше в положение на засада. Напрежението се запази до заключителните секунди, когато резервата Рамос беше точен за 3:1. И при този гол имаше съмнения за нередност, тъй като топката като че ли напусна очертанията на терена точно преди самия гол.

По този начин Борусия вече има осем победи от осем официални среши при новия треньор Томас Тухел. Това включва трите двубоя в Бундеслигата, четири в квалификационните кръгове на Лига Европа и един за Купата на Германия. Общо в тях дортмундци са вкарали 22 попадения. Заради изразителната си голова разлика в шампионата от +10 тимът е лидер в класирането за сметка на шампиона Байерн (Мюнхен), който единственият друг отбор с пълен актив до момента.