Класика и първи успех за Саутхамптън (видео)

Саутхамптън постигна първа победа в Премиър лийг през новия сезон, след като "светците" надделяха с 3:0 над Норич на своя "Сейнт Мери". Грациано Пеле (45') и Душан Тадич (64' и 67'), отличил се с два гола, донесоха успеха на домакините, които бяха улеснени от факта, че Норич остана с човек по-малко още в 31-ата минута.

Пеле пропусна две добри възможности в началото, а Камерън Джероум имаше чудесен шанс да изведе Норич напред, но не бе точен. Сметките на гостите обаче се объркаха сериозно след около половин час игра, когато Стивън Уитакър трябваше да напусне принудително терена, след като в рамките на 187 секунди си изпроси два жълти картона. "Канарчетата" се защитаваха добре с 10 човека до края на първата част, но в добавеното време Мане центрира остро отдясно, а Пеле засече на близката греда, извеждайки домакините напред.

След почивката Джон Ръди направи две добри спасявания, а Пеле пропусна нова възможност за домакините. В 64-ата минута все пак "светците" закономерно стигнаха до втори гол. Мане отново центрира отдясно, този път по земя, а Тадич бе оставен сам и простреля Ръди за 2:0. Само три минути след това преднината на Саутхамптън стана класическа. Пеле засече с глава поредното центриране на Мане, Ръди изби, но Тадич довкара отблизо.

Саутхамптън вече има пет точки след четири кръга, докато Норич е с една точка по-малко.