Баварците завършиха седмицата с още пет гола

Ден след класическата победа над Байер (Леверкузен) в Бундеслигата тимът на Байерн (Мюнхен) записа втори успех. Шампионите изиграха приятелски мач срещу членове на един от най-популярните си фенклубове - Red Power, като спечелиха с 5:0. На терена в Дегендорф се появиха доста от младите състезатели на клуба, както и част от тези, които не взеха участие в срещата с "аспирините". Сред тях бяха Жером Боатенг, Рафиня, Свен Улрайх, братът на Франк Рибери - Стивън, Синан Курт и други.

Американският национал Джулиан Грийн откри в 10-ата минута, а до края на първото полувреме Патрик Вайраух беше точен на два пъти. След почивката вкараха още Джанлука Гаудино и Себастиан Роде.

РЕД ПАУЪР - БАЙЕРН 0:5
0:1 Грийн (10)
0:2 Вайраух (33)
0:3 Вайраух (38)
0:4 Гаудино (49)
0:5 Роде (88)

БАЙЕРН: Улрайх, Рафиня, Гаудино, Боатенг, Бернат, Роде, Курт, Кимих, Ст. Рибери, Вайраух, Грийн