Доктора отново на върха след дъждовен рецитал на "Силвърстоун"

Валентино Роси спечели провелото се в дъждовни условия състезание за Гран При на Великобритания на пистата "Силвърстоун".

Доктора се завърна на върха във временното класиране, след като бе втори преди тази надпревара, споделяйки равен точков актив със съотборника си Лоренсо.

Роси си проправи път до челото, след като потегли четвърти.

Вале се бореше с Маркес за върха, докато последният не загуби контрола над своята Хонда и прекрати своето участие.

Звездата на Прамак Дукати Дани Петручи завърши втори, а последното място на подиума допълни Андреа Довициозо.

Драмата в състезанието започна още преди началото, след като всички мотори излезноха на пистата за загряваща обиколка с гуми за сухо. В този тур обаче започна да вали сериозно и се наложи моторите да преминат през бокса. Това забави старта с 25 мин.

При потеглянето Лоренсо направи много силен старт и дори поведе. Зад него Пол Еспаргаро, Маркес и Роси се бориха за втората позиция.

Доктора пое инициативата, като Марк го последва преди двамата да се доближат до Хорхе.

В последствие Маркес отпадна, а Лоренсо завърши четвърти. Петручи, който пресече линията втори, потегли от далечното 18 място на старта.

Последни, които намериха място в Топ 10, бяха Дани Педроса, Скот Рединг, Брадли Смит, Андреа Яноне, Алейкс Еспаргаро и Алваро Баутиста.

Във временното класиране Доктора е лидер с аванс от 12 т. пред съотборника си Лоренсо.

Следващото състезание е в Сан Марино на 13 септември.