Монтана успя от шестия опит (видео)

Отборът на Монтана победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) в мач от 7-ия кръг на "А" група. Сергей Георгиев вкара в 7-ата минута, а Станислав Генчев удвои в 94-ата и донесе първа домакинска победа на тима си срещу този съперник от почти 20 години. Преди това новакът беше в серия от пет поредни двубоя без успех срещу "смърфовете" на "Огоста".

Домакините започнаха по-добре и бързо успяха да стигнат до гол. В 7-ата минута Асен Георгиев изпълни фаул, Ясин Ел Харуби изчисти, вратарят успя да се справи и с добавката на Йордан Тодоров, но бе безпомощен при удара на Сергей Георгиев. Задачата на офанзивния футболист бе улеснена от халфа на "смърфовете" Оливие Боне, който се сблъска с Харуби и му попречи да се намеси по-добре.

Пловдивчани отвърнаха с два удара на Зоран Балдовалиев и Бирсент Карагерен, които обаче не бяха заплаха за Христо Иванов.

В 27-ата минута Тодоров стреля от сериозна дистанция, но този път Харуби се намеси стабилно и улови. Три минути след това стражът се справи и с удар на Георгиев. Атанас Илиев също изпробва късмета си малко по-късно, но Харуби отново бе на висота.

В 36-ата минута Мартин Камбуров успя да отбележи, но попадението не бе зачетено заради засада.

До края на първата част удар на Иван Минчев бе блокиран, а Георги Пашов не успя да намери очертанията на вратата.

След почивката Илиев първи обстрелва вратата на "черно-белите" в 51-ата минута, но кълбото излезе в аут. В 57-ата минута Боне съвсем затрудни задачата на Локомотив, след като получи втори жълт картон за нарушение срещу Илиев в центъра на терена. В 69-ата минута Георгиев получи възможност да отбележи втори гол, но не бе достатъчно прецизен в завършващата фаза.

Все пак в 86-ата минута гостите можеха да стигнат до изравнително попадение, но Камбуров стреля слабо от пряк свободен удар и Иванов спаси.

В добавеното време резервата Алби Дости излезе сам срещу Харуби, но ударът му не бе точен. Все пак в последните секунди албанецът асистира на Генчев, който с точен удар оформи крайното 2:0.

След края на мача имаше инциденти между феновете от Пловдив и полицията. Такива възникнаха още в 30-ата минута на срещата, когато пострада полицай, който по-късно бе откаран в болница.