Новата деветка на Милан измъкна "росонерите" на "Сан Сиро" (видео+галерия)

Отборът на Милан изигра втори пореден слаб мач в Серия "А", но благодарение на своите нови нападатели Карлос Бака и Луис Адриано стигна до първа победа в първенството. "Росонерите" надвиха много трудно с 2:1 Емполи на "Сан Сиро" с първите голове в калчото на новите перли в атаката на отбора на треньора Синиша Михайлович. Тосканците обаче заслужаваха повече от почетна загуба, след като стояха по-добре на терена и при 1:1 пропуснаха уникален шанс да стигнат до пълен обрат.

Бака изведе Милан напред в 16-ата минута, което бе първи гол в този шампионат за миланския гранд. Той дойде след първия изстрел в очертанията на противниковата врата (б.а. срещу Фиорентина нямаше нито един). Само четири по-късно Рикардо Сапонара изравни със своя втори гол в шампионата и общо девети от януари. Адриано донесе победата в 69-ата минута с глава след центриране от корнер.

Милан надви Емполи с голове на новите си звезди Сръбският наставник на домакините направи три промени от загубата на "Артемио Франки". Наказаният Родриго Ели бе заменен от Кристиан Сапата, а Антонио Ночерино и Сусо смениха Джакомо Бонавентура и Кейсуке Хонда. Това не донесе до очакваните подобрения в играта, но малко случайно "червено-черните" поведоха. Това стана след извеждащо подаване на Адриано, който намери Бака зад защитата. Колумбиецът надбяга отбраната, технично преодоля вратаря Лукаш Скорупски и откри головата си сметка.

Милан надви Емполи с голове на новите си звезди 240 секунди по-късно Сапонара се възползва от подаване с пета на Масимо Макароне и грешка в защитата на домакините и с удар между краката на Диего Лопес изравни. Следващите 30-40 минути тосканците играеха по-добре, докато домакините изпитваха трудности да стигнат до положения.
На почивката Юрий Куцка замени Ночерино и дебютира без дори да е тренирал с новите си съотборници.

Мануел Пучарели в 63-ата минута изпусна най-доброто положение в мача, а в 69-ата минута след изпълнение на корнер на другата резерва Бонавенутра, който влезе на мястото на Сусо, Адриано донесе победата на Милан с хубав удар с глава.

До края на срещата Андреа Поли смени Андреа Бертолачи, който подобно на Сусо бе изпратен с освирквания от тифозите. Завърналият се от Ливърпул Марио Балотели остана на пейката през всичките 90 минути.

Междувременно "Курва Суд" нападна остро шефът Адриано Галиани за летните попълнения и трансферната му политика още през деня с декларация, а след това и на трибуните.

Успехът е добре дошъл преди представянето на Милан, а Михайлович има доста работа в следващите две седмици, ако иска тима му да изглежда по-добре срещу Интер в миланското дерби от третия кръг на калчото на 13-и септември. Емполи игра втори пореден мач добре, но остана без нито една точка подобно на Болоня в дъното на класирането.