Ливърпул с първи шумен провал през новия сезон (видео)

Ливърпул претърпя шокираща първа загуба през новия сезон, след като отстъпи с 0:3 на Уест Хам на своя "Анфийлд". Мърсисайдци, които до този момент имаха две победи и едно равенство и не бяха допуснали гол във вратата си, се оказаха изоставащи в резултата още в третата минута, когато Мануел Лансини вкара първото попадение, реализирано от играч на "чуковете" на "Анфийлд" от девет години насам. В 29-ата минута Марк Нобъл направи 0:2 след груба грешка на Деян Ловрен. Лошите новини за Ливърпул продължиха и след почивката. Филипе Коутиньо получи втори жълт картон и напусна преждевременно терена. Така един от най-добрите играчи на мърсисайдци ще пропусне гостуването на Манчестър Юнайтед в следващия кръг. В добавеното време Диафра Сако довърши "червените" с трети гол.

Брендън Роджърс заложи на същия стартов състав, както при гостуването на Арсенал в понеделник. Джеймс Томкинс и Мануел Лансини започнаха за Уест Хам.

Началото на двубоя бе шокиращо за домакините. Само след 2,28 минути "чуковете" поведоха. Шкъртел не изчисти особено успешно едно центриране отдясно, топката стигна до Кресуел, който центрира по земя, а Лансини прати топката във вратата на Миньоле.

Ливърпул опита да отговори светкавично, но удар на Фирмино срещна гредата. Малко след това Бентеке падна в наказателното поле, след като бе леко побутнат в гръб от Рийд, но сигнал за нарушение не последва.

В 29-ата минута "чуковете" нанесоха втори удар. Ловрен загуби по много нелеп начин топката в отбрана, Лансини центрира спокойно по земя, а Нобъл стреля точно между няколко защитници на Ливърпул - 0:2.

Този развой тотално обърка домакините, които не успяха да направят почти нищо в предни позиции до почивката.

В 52-ата минута Филипе Коутиньо, който получи жълт картон в добавеното време на първото полувреме, бе декориран за втори път за нарушение срещу Пайе. Въпреки това Джеймс Милнър имаше възможност да намали, но изстрелът му премина встрани. В 77-ата минута Миньоле спаси отбора си от трети гол, избивайки остър удар на Кресуел. Две минути след това Марк Нобъл получи червен картон за влизане в краката на Дани Ингс.

Шест минути преди края Ловрен имаше шанс да изкупи част от грешките си, но не успя да засече от няколко метра подаване на Бентеке.

В добавеното време Сако оформи класиката след нова групова грешка в отбраната на Ливърпул. Ловрен, Морено и Шкъртел само изгледаха отблизо как Сако прати топката в близкия на Миньоле ъгъл за крайното 0:3.

Така Уест Хам победи втори претендент за челните места в Премиър лийг, след като в първия кръг "чуковете" удариха и Арсенал насред "Емиратс". Това е първа шампионатна победа на Уест Хам на "Анфийлд" от 1963 година насам.