Два червени картона помогнаха на УБА за победа в Стоук

Уест Бромич Албион победи с 1:0 кат гост Стоук в мач от четвъртия кръг на Премиър лийг. "Грънчарите" сами си направиха двубоя безкрайно труден, след като още след половин час игра останаха с двама души по-малко. Първо Ибрахим Афелай бе изгонен в 24-ата минута, когато удари с ръка Крейг Гарднър, а малко по-късно Чарли Адам също видя директен червен картон, след като настъпи падналия на земята Крейг Доусън.

С двама повече за УБА не бе толкова трудно да открие и секунди преди края на първата част Хосе Саломон Рондон вкара с глава след пас на влезлия като резерва Рики Ламбърт. През втората част гостите можеха да стигнат до още голове, но пропуснаха да удвоят. Това можеше да им изиграе лоша шега в края на мача, когато Стоук наложи неочакван натиск, но до изненада не се стигна и УБА си тръгна с трите точки.

Това бе първи успех за гостите през новата кампания в английския шампионат, което им отрежда 14-о място с четири точки. Стук пък е с две на 17-а позиция.