Защитници носят нова победа на подмладения Динамо

Въпреки че се раздели с половин дузина основни футболисти, Динамо (Москва) продължава да се представя изненадващо добре от началото на сезона. Днес тимът на Андрей Кобелев постигна трета победа в Премиер лигата и се изкачи на 6-о място в класирането. "Бяло-сините" надвиха с 2:0 на "Арена-Химки" Уфа и имат 10 точки от последните си 4 мача. Головете отбелязаха защитниците Алексей Козлов и Виталий Дяков (от дузпа).

Динамо беше по-добрият отбор на терена и откри резултата в самия край на първото полувреме, когато Александър Ташаев навлезе в наказателното поле и центрира остро, Алексей Ионов свали топката за Козлов, а той с хубав шут разстреля стража на гостите Давид Юрченко. В 57-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Евгений Осипов срещу Юрий Жирков. Зад топката застана Дяков, който реализира дузпата и осигури трите точки на динамовци.

Московчани имат само една загуба този сезон - при гостуването на шампиона Зенит в първия кръг. След паузата за евроквалификациите отборът гостува на Краснодар. Тогава ще дебютира новото попъление Павел Погребняк.

Уфа е точно над зоната на изпадащите, но може да се смъкне под чертата още днес или утре, в зависимост от останалите резултати от кръга.