България на финал срещу Сърбия на Балканиадата в Суботица

Българският национален отбор за девойки до 20 години се класира на финала на Балканиадата по волейбол в Суботица. В последното си препятствие преди мача за златните медали нционалките не оставиха никакъв шанс на Молдова и спечелиха с 3:0 (25:9, 25:9, 25:12) гейма. Успехът беше четвърти пореден за състезателките на треньорския тандем Иван Петков и Радослав Бакърджиев.

В другия полуфинал домакините от Сърбия надиграха Турция с 3:0 (25:23, 25:23, 25:23) гейма. Така на финала ще се срещнат определено двата най-силни отбора на Балканското първенство в Суботица през тази година. И България и Сърбия до момента нямат загуба в надпреварата. Финалът е днес от 19:00 часа българско време. В спора за бронзовите медали ще се срещнат Турция и Молдова от 17:00 часа.