Арсенал взе своето с помощта на автогол и числено превъзходство (видео)

Арсенал постигна втора победа като гост от началото на новия сезон в Премиър лийг, след като надделя с 1:0 над Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк". Автогол на Фабрисио Колочини в 52-ата минута донесе трите точки на лондончани, които бяха улеснени и от факта, че играха близо 75 минути с човек повече след пресилен директен червен картон, показан на Александър Митрович.

Новото попълнение Флориан Товен стартира за първи път като титуляр в мач от Висшата лига, а Митрович водеше атаката на домакините. Дарил Янмаат се завърна след наказание.

Тио Уолкот бе на върха на атаката на гостите, като той беше подкрепян по двете крила от Алексис Санчес и Алекс Окслейд-Чембърлейн. Оливие Жиру остана на скамейката за началото, докато Месут Йозил пропусна днешния двубой заради лека травма. Лоран Косиелни и Габриел Паулища започнаха в центъра на отбраната.

Селекцията на Арсен Венгер стартира доста по-активно, като първата възможност се откри пред Уолкот, който бе изведен много добре от въздуха от Белерин. Нападателят опита да засече, но Крул бе много близо до него и спаси лесно.

В 12-ата минута гостите трябваше да получат дузпа, след като Белерин бе изведен по перфектен начин в наказателното поле и точно когато си пое топката, бе застъпен отзад от Товен. Андре Маринър обаче подмина ситуацията. Само четири минути след това Митрович получи директен червен картон за едно по-грубо влизане в центъра на терена. Сърбинът закъсня и настъпи глезена на Коклен, след като топката бе вече далеч. Санкцията изглеждаше малко пресилена, но пък и действието на нападателя, който вече има два жълти и един червен картон за по-малко от 130 минути игра в Премиър лийг, бе необмислено.

В 32-ата минута Алексис стреля силно от границата наказателното поле, Крул изби, а Уолкот трябваше да довкара от няколко метра, но не успя да нанесе точен удар, пропускайки страхотна възможност да изведе Арсенал напред. Няколко минути след това Тио пропусна нова добра възможност на близката греда, като този път той бе изпреварен в последния момент от бранител на "свраките", който изчисти в корнер.

В 52-ата минута Арсенал излезе очаквано напред в резултата. Крул изби първоначално удар на Рамзи, топката стигна до Окслейд-Чембърлейн, който стреля по диагонала. Получи се рикошет в крака на Колочини и топката влезе в ъгъла. Попадението бе записано като автогол на бранителя. Няколко минути след това Крул предотврати втори гол, след като спаси опасен удар на Алексис.

До края Арсенал продължи да контролира спокойно срещата, докато "свраките" така и не успяха да създадат работа на Петер Чех.

"Топчиите" са на пета позиция с актив от седем точки. Нюкасъл е 17-и с едва два пункта.