Демирева завърши девета в Пекин

Мирела Демирева завърши на девето място във финала в скока на височина на Световното първенство по лека атлетика в Пекин. Българката се справи единствено с началната височина от 1.88 м (преодоляна от първи опит) и след това направи три грешки на 1.92 м. Демирева раздели деветата позиция с още две състезателки - бронзовата медалистка от Европейското първенство Ана Шимич (Хърватия) и Светлана Радвизил (Узбекистан), които също се справиха с по 1.88 м от първи опит и направиха по три грешки на 1.92 м.

След българката във финала се наредиха две атлетки. Лавърн Спенсър (Санта Лучия) и Дорийн Амата (Нигерия) също завършиха състезанието с по 1.88 м, но разделиха 12-ата позиция, защото се справиха с височината от втори опит.

През тази година Демирева има 1.94 м, а личният й рекорд в дисциплината е 1.95 м. Това беше и последната българска участничка в Пекин. Родните състезатели записаха три финала - Габриела Петрова завърши четвърта в тройния скок с личен рекорд от 14.66 м, а Ивет Лалова-Колио се нареди седма на 200 метра с 22.41 сек.

"Разочарована съм. Не искам да се оправдавам с нищо. Много ме е яд. Бях се настроила за лично постижение", каза Демирева след представянето си в Китай.

Снимка: Getty Images/Guliver