Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

10 герои от Ботев удариха Черно море в шоу на "Коматево" (видео)

Ботев (Пловдив) изигра голям мач срещу Черно море на "Колежа" и макар да играха повече от 40 минути с човек по-малко, в крайна сметка канарчетата спечелиха с 2:1 домакинството си от седмия кръг на "А" група. Резултатът бе открит в 71-ата минута от Божидар Васев, когато пловдивчани вече играеха с 10 човека след червения картон на Лъчезар Балтанов. Второто попадение реализира Варела от дузпа в 80-ата минута, а шест минути по-късно Курьор оформи крайния резултат.

След равностойни първи десетина минути канарчетата заиграха по-активно и именно те създадоха първата добра възможност за гол. В 12-ата минута Пламен Николов стреля с левия крак след центриране от корнер, но топката попадна в ръцете на Китанов.

По-активната игра на пловдивчани продължи и след тази ситуация, но ударите по посока на гостуващата врата бяха твърде редки. Все пак в 33-ата минута Ботев организира добра контраатака. Колев подаде към Васев, а той от своя страна нарери Лазар Марин по лявото крило, защитникът влезе навътре и стреля с десния крак, но фалцовият му шут мина покрай лявата греда на Китанов.

В 41-ата минута Даниел Генов изпълни великолепен пряк свободен удар от 25 метра, но за късмет на варненци топката "облиза" дясната греда и излезе в аут. Четири минути по-късно Ботев пропиля най-чистата възможност за попадение през първата част. Йордан Христов центрира брилянтно към Божидар Васев, който бе оставен непокрит на 5-6 метра пред голлинията, но стреля с глава в аут.

Секунди по-късно Васев намери Гамаков, който отправи наглед не много опасен удар с глава, но Китанов не се намеси по най-добрия начин, избивайки топката в гърдите на Венков, след което моряците за малко не си отбелязаха нелеп автогол.

В 52-ата минута Ботев остана с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Лъчезар Балтанов. Халфът получи второто си предупреждение, тъй като играейки с топката вдигна високо своя крак, а притичал футболист на Черно море изрита силно неговите бутони и се свлече на земята, което бе достатъчно за рефера Мартин Стоименов да покаже червения цвят. Това предизвика бурното негодувание както на отстранения играча, така и на публиката.

Макар останали с 10 човека футболистите на домакините не се предадоха и в 71-ата минута откриха резултата. Даниел Генов стреля от фаул, топката се отби в стената и попадна в краката на Васев, който с шут по земя от границата на наказателното поле не остави шанс на Китанов - 1:0 за Ботев (Пловдив).

В 80-ата минута шокът за Черно море бе пълен, след като варненци допуснаха втори гол. Варела нахлу в наказателното поле и финтира двама бранители, Кулибали го фаулира и реферът посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби потърпевшият, който вкара с шут в долния десен ъгъл на Китанов.

Шест минути по-късно моряците върнаха едно попадение. Андреас Васев центрира отдясно и Курьор разстреля Виктор Галас след удар с глава.

До края на срещата гостите натиснаха своя съперник. В един момент Ботев остана с 9 човека, тъй като съдията изпрати централния бранител на домакините Пламен Николов да си завърже връзките на обувките извън игралното поле и не му позволи да се върне на терена цяла минута, но и това не попречи на канарчетата да устискат победното 2:1.