Дебютантът Нобоа попари Амкар, Пеев с жълт картон (видео)

Отборът на Ростов продължава с впечатляващото си представяне от началото на сезона в Премиер лигата. В среща от 7-ия кръг на първенството тимът на Курбан Бердиев победи с 1:0 гостуващия Амкар и се изкачи на 5-о място в класирането. Единствения гол в двубоя на стадион "Олимп-2" вкара Кристиан Нобоа в 65-ата минута. Еквадорският национал, за коготот това бе дебют с екипа на "жълтите", получи пас от Тимофей Калачов и прати топката в мрежата.

Георги Пеев и Петър Занев бяха титуляри за Амкар. Пеев беше сменен в 64-ата минута, а малко преди това получи жълт картон. От 58-ата минута Амкар игра с човек по-малко, след като Фегор Огуде беше изгонен.

Загубата остави "червено-черните" на 9-о място в таблицата. В последните си 4 мача отборът от Перм има само 1 точка.