Ботев (Гълъбово) ознаменува юбилея си с победа над гръцки тим

Ботев (Гълъбово) победи с 3:2  гръцкия третодивизионен Еврос (Суфли) на стадион "Христо Ботев", а поводът за приятелския международен мач беше 70-годишният юбилей на Ботев. Българинът Стефано Кунчев пази вратата на гръцкия тим, а 24-годишният страж премина в Еврос наскоро. Кунчев миналия сезон играеше в друг гръцки тим - Трикала. Нападателят на Ботев Реджеб Халил реализира хеттрик за домакините.

Халил откри головата си сметка в 19-ата минута, след като майсторски овладя топката в наказателното поле и я прати в левия ъгъл за 1:0. Две минути по-късно гръцкият тим можеше да изравни, но ударът на Мертикас срещна страничната греда.

В 37-ата минута с удар от 7-8 метра Лицкас изравни, но в 39-ата минута Халил вкара втория си гол и изведе Ботев отново напред в резултата - 2:1. След почивката гостите от Суфли отново възстановиха равенството чрез Волгос в 63-ата минута и мачът вървеше към равенство. Но последната си дума не беше казал Халил който оформи своя хеттрик в 88-ата минута, след като беше изведен на стрелкова позиция и не сгреши.