Литекс 2 разби Спартак (Плевен)

Литекс 2 разгроми с 4:1 Спартак (Плевен) в интересен и открит двубой от шампионата на "Б" група. Освен трите точки, победата в това дерби бе и въпрос на чест за оранжевите таланти, тъй като открай време е известно съперничеството между двата града. През първото полувреме гостите имаха повече ситуации, но не ги реализираха, а след почивката ловчанлии се активизираха и закономерно стигнаха до успеха. Младежкият национал Георги Минчев вкара два гола , по веднъж се разписаха Чавдар Ивайлов и Реян Даскалов.

Още в 8-ата минута домакините откриха резултата след изключително красив гол на Чавдар Ивайлов. Халфът заби топката при сглобката на гредите след страхотен шут от 25 метра. Гостите не се притесниха от негативния развой и на свой ред отвърнаха с няколко опасни ситуации пред вратата на Конов. В 26-ата минута Григоров изравни от дузпа за спъване на Шопов. В 37-ата минута капитанът на плевенчани изпусна да покачи сам срещу вратаря, а малко по-късно и напречната греда помогна на оранжевите.

В 50-ата минута Кирил Десподов засече с глава центриране на Йорданов, но би в аут. В 57-ата минута рейд на Кирев от дясно за малко не завърши с попадение за Спартак. Такова обаче падна във във вратата на Орлинов. В 66-ата минута Десподов пусна хитро в коридор към Георги Минчев и таранът на ловчанлии не сбърка отблизо за 2:1.

Момчетата на наставника Стамен Белчев вдигнаха оборотите и набързо създадоха още две опасности, но Йорданов и Ивайлов не можаха да се възползват. В 76-та минута Георги Минчев надбяга защита и хладнокръвно реализира за 3:1. В даденото от съдията продължение Реян Даскалов се оказа най-съобразителен в пенала и оформи крайното 4:1.

Литекс - Спартак (Пл) 4:1

1:0 Чавдар Ивайлов (8)
1:1 Григоров (26)-дузпа

2:1 Георги Минчев (66)

3:1 Георги Минчев (76)

4:1 Реян Даскалов (90)

снимка: pfclitex.com